30 Farklı İl ve Bölgede Servis Hizmeti

Çamaşır Makinesi Resetleme Ne İşe Yarar?

Çamaşır Makinesi Resetleme Ne İşe Yarar

Evlerimizde yahut iş yerlerinde elektronik eşyalar çok önemlidir. Çamaşır makinesi resetleme ne işe yarar, sorusuna kısa bir cevap vermektense sizlere detaylı şekilde resetlemeden bahsedeceğiz. Hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyalar arasında çamaşır makinesi çok kıymetli olup hayat kalitemizde bizlere konfor sağlamaktadır. Makinenin çalışmasında oluşabilecek sorunlar bir çok aksaklığı beraberinde getirebilir. Çamaşır makinesi resetleme cihazınızda herhangi bir arıza yok ise makinenizi sıfırlama anlamına gelmektedir.

Çamaşır makinesine elektrik geliyor ama çalışmıyorsa yada ekranda çeşitli hata kodları yer alıyorsa resetleme yapılması gerekiyor olabilmektedir. Çamaşır makinesi arızası yaşadığınızda kimi arızalar çok basit şekilde sizlerin de yapabileceği şekilde atlatılabilir. Bazı hatalar ise profesyonel beyaz eşya servisi desteği almanız gerekebilmektedir.

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır

İçindekiler

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır

Çamaşır makinesi resetleme cihaz marka ve modele göre değişiklik gösterebilmektedir. Çamaşır makinesi resetleme ne iş yarar, sorusuna makinenizi sıfırlamak olarak adlandırabiliriz. Fakat resetleme işlemini yapabilmek için bir takım müdahaleler gerekmektedir. Çamaşır makinesi üzerinde eğer resetleme düğmesi bulunmuyor ise fişten çıkartmayı deneyiniz. Fişten çıkarttığınız da bir süre bekleyin ve tekrar takınız. Resetleme düğmesi bulunmayan makinelerde bu şekilde resetleme yapılmaktadır.

Her şekilde makinenizi manuel yada tuş bulunuyor ise resetleme yapmak için elektriğin makineye geldiğine emin olmalısınız. Beko çamaşır makinesi resetleme için açma/kapama tuşuna ortalama 5 saniye boyunca basılı tutulur ve ekrandaki ışıklar yanması gerekmektedir. Ardından program düğmesini sıkma pozisyonuna getirerek başlat düğmesine 4 saniye kadar basılı tutulur ve ekran ilk açıldığı şekle gelecek ve çamaşır makinesi resetleme işlemi tamamlanacaktır.

Çamaşır Makinesi Resetledim

Çamaşır Makinesi Resetledim Yine Çalışmıyor

Çok sık olmasa da çamaşır makinesi resetleme ne iş yarar, sorusuna yukarı da bahsettiğimiz işlemler gerçekleştirildiğinde dahi çalışmıyor olabilir. Genellikle şebeke kaynaklı sular kesilip geri geldiğinde basınç oranı oldukça düşük olabilmektedir. Yeterince basınçlı gelmeyen su çamaşır makinesinin çalışmasını engelleyebilmektedir. Bazı durumlarda temiz su hortumuna bağlı musluklar kapalı olabilmektedir.

Çamaşır makinesi hala çalışmıyorsa temiz giriş su hortumunda bükülme yada tıkayacak bir şey olabilmektedir. Su hortumunun düzgün şekilde suyu aktardığından emin olmalısınız. Son olarak deterjan kutusunun makineye bağlantı noktalarında da tıkanıklık bulunuyor ise makinenizin çalışmasına engel olabilir. Deterjan kutusunu makine bağlantısından çıkartarak iyice suyla temizlenmeli ve tekrar yerine takıldığında sorun ortadan kalkacaktır. Fakat hala devam ediyorsa firmamızı arayabilir ve uzman çamaşır makinesi tamircisi hizmeti alabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Eşya Servisi

Her marka beyaz eşya için acil servis kaydı talebinizi iletin

Servis Kaydı Yap

7/24 servis çağrı merkezinden bize ulaşın
444 68 90
Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Ariston markalı kullandığınız tüm ürünlerde kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Beşiktaş Ariston Servisi olarak bizlere ulaşın ve arızaları en doğru şekilde kaldırılmasını…

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Arçelik marka cihazlarınızda teknik servis ihtiyacınız olduğunda, bizi arayarak hızlı bir şekilde servis desteği alabilirsiniz. Kartal Arçelik servisi olarak, adresinize…

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal bölgesinde Regal markalı cihazlarınızda kısa sürede tamir desteği verilmektedir. Kartal Regal servisi adresinize aynı gün gelerek cihazlardaki sorunları %100 doğru…

On Key

Benzer Servis Yazıları