30 Farklı İl ve Bölgede Servis Hizmeti

Çamaşır Makinesi Neden Durulama Yapmıyor 3 Etken Sebep

Çamaşır Makinesi Neden Durulama Yapmıyor

Çamaşır makinenizin durulamamasının birkaç olası nedeni vardır. Kullanıcıların bu konudaki şikayetlerinin genel sebeplerini aşağıda sıraladık. Her ne kadar çoğu sorun bunlardan kaynaklı olsada bazen farklı sebeplerden kaynaklı durulama sorunlarda görülebilir. En doğru tespit için deneyimli bir teknisyenin makineyi yerinde görmesi ve arıza tespit işlemi yapması gereklidir. Üretgen beyaz eşya servisi merkezimize 7/24 ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İçindekiler

Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyorsa 3 Kontrol Noktası

  1. Çamaşır makinesindeki su çok sıcak veya soğuktur. Bu, giysilerin çamaşır makinesinin içinde sıkışmasına ve asla temizlenmemesine neden olabilir. Yanlış su sıcaklığına, makinenin çok soğuk veya çok sıcak ayarlanması gibi birçok neden olabilir.
  2. Suyunuzun 120°F (49°C) ile 130°F (53°C) arasında rahat bir sıcaklıkta olduğundan emin olun. Deterjanınızın yeterli etken maddeye sahip olduğunuzdan ve bunların yumuşatıcı ile iyice karıştırıldığından emin olun. Her döngüde ne kadar giysi yıkadığınıza bağlı olarak, dağıtıcınızı ne sıklıkta dolduracağınızı da ayarlamanız gerekebilir.
  3. Tıkanmış filtrelere atık parçacıklar, saç veya tiftik oluşumu gibi pek çok şey neden olabilir. Aşırı köpük, yetersiz ajitasyondan kaynaklanabilir ve bu, havadaki çok fazla nem, arızalı filtreler veya yetersiz drenaj gibi birçok şeyden kaynaklanabilir.

Çamaşır makinesinin çamaşırları düzgün durulamadığı durumlarda birçok insan bu sorunu yaşamış olabilir. Bu, tıkanmış filtreler, aşırı köpükler veya yanlış su sıcaklığı gibi bir dizi nedenden kaynaklanabilir. Makinenin çamaşırları düzgün durulamamasına neden olabilecek bir dizi faktör vardır. Bunlara tıkanmış filtreler, aşırı köpükler veya yanlış su sıcaklığı dahildir. Çamaşır makinesi servisi sizlere hızlı hizmetler sunarak sorunu çözer.

Çamaşır Makinesi Durulama Sorunu Nedir?

Çamaşır Makinesi Durulama Sorunu Nedir?

Çamaşır makinesindeki sorunu çözmek için sorunun nedenini belirlemeniz gerekir. Nedeni belirledikten sonra, düzeltmek için adımlar atmanız gerekecektir. Bu, filtrelerin değiştirilmesini, su sıcaklığının değiştirilmesini veya makineye iyi bir temizlik yapılmasını içerebilir. Çamaşır makinesinin durulamamasına neden olabilecek birkaç farklı şey vardır.

Yıkama kazanına su gelmiyorsa veya yıkama teknesi ihtiyacı olan suyu almıyorsa, bunun nedeni su beslemesi, tahliye veya pompa olabilir. Su kaynağı çalışmıyorsa, boru hattında bir kopukluk veya boruda bir tıkanıklık olabilir. Drenaj düzgün bir şekilde boşaltılmıyorsa, bir tıkanıklık olabilir. Pompa çalışmıyorsa, motorda bir sorun olabilir.

Çamaşır Makinesi Durulama Sorunu Çözümü

Çamaşır Makinesi Durulama Sorunu Çözümü

Çamaşır makinesinin durulamama sorununu çözmek için önce hortumdan ve musluktan su gelip gelmediğini kontrol edin. Suyun soğuk ve taze olduğundan emin olun. Su soğuk veya taze değilse, gelip sorunu çözmesi için bir uzman çağırın.

Su soğuk ve tazeyse, ancak makine çamaşırları yıkamıyorsa, bunun nedeni sabun olabilir. Uygun miktarda sabun kullandığınızdan emin olun ve sabunun giysilere temas edip etmediğini kontrol edin. Değilse, çamaşırların sirke solüsyonu ile temizlenmesi gerekebilir. Çamaşır makinesi tamircisi firmamızdan 444 68 90 numaraya ulaşarak hizmet alabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Eşya Servisi

Her marka beyaz eşya için acil servis kaydı talebinizi iletin

Servis Kaydı Yap

7/24 servis çağrı merkezinden bize ulaşın
444 68 90
Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Ariston markalı kullandığınız tüm ürünlerde kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Beşiktaş Ariston Servisi olarak bizlere ulaşın ve arızaları en doğru şekilde kaldırılmasını…

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Arçelik marka cihazlarınızda teknik servis ihtiyacınız olduğunda, bizi arayarak hızlı bir şekilde servis desteği alabilirsiniz. Kartal Arçelik servisi olarak, adresinize…

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal bölgesinde Regal markalı cihazlarınızda kısa sürede tamir desteği verilmektedir. Kartal Regal servisi adresinize aynı gün gelerek cihazlardaki sorunları %100 doğru…

On Key

Benzer Servis Yazıları