30 Farklı İl ve Bölgede Servis Hizmeti

Bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor 3 Çözüm Önerisi

Bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor, sorununu özellikle bulaşık makinelerinde düzenli tuz kullanmayan kullanıcıların yaşadığını söyleniliriz. Böyle bir durumun yaşanmasının birden fazla nedeni vardır. Yazımızda tuz ışığı yanmıyor ve uyarı lambası yanıyor sorununuza neden olan etkenleri bulacaksınız.

İçindekiler

1- Bulaşık Makinesindeki Tuz Miktarını Kontrol Ediniz

Bulaşık makinenizin tuz ışığı yanmıyorsa yada uyarı lambası yanıyorsa öncelikle tuz miktarının kontrolünü yapınız. Makine açma kapatma düşmesini kapatınız. Makinenizin elektrik fişini çekmenizde önerilmektedir. Bulaşık makinesinin kapağını açıp alt sepeti çıkarınız. Genelde bulaşık makinelerinde sol alt kısımda yer alan kapağı açıp yeterli tuz olup olmadığına bakınız. Yoksa gerekli miktarı ekleyip makinenizi tekrar çalıştırınız.

2- Bulaşık Makinesi Tuz Hanesi Kapağını Kontrol Ediniz

İyi kapatılmamış tuz haznesi kapağından mutlaka sızma olacak ve makine çalıştığında içerdeki tuz boşalacaktır. Buda beraberinde tuz ışığı hatasına neden olacaktır. Kapağı tam kapattıktan sonra tuz ışığı uyarısını tekrar kontrol ediniz.

3- Bulaşık makinesinde tuz bitmişse tuz ışığı yanmayacaktır.

Bunun kontrolü içinde yine tuz haznesinin kapağını açarak tuz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İlk tuz ilave edilmesinden sonra kullanım süreleri sıklığa bağlı olmakla beraber 3 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Uyarı Lambası

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Uyarı Lambası

Bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyorsa, tuz haznesi bölümünün tamamen su ile dolması ve içinde tuz bulunmadığı zamanda devrelerine zarar vermesi, bundan kaynaklı olarak Tuz Işığı bulaşık makinesinin yanmıyor. Tek neden tabi ki de bu değil oldukça uzun kullanılan bir bulaşık makineniz var ise zaman zaman böyle sorunlar sizler için yaratması oldukça normal ve tek yaşayan sizler değilsiniz emin olabilirsiniz. Bu sorunun neden kaynaklandığı anlamak için makinenizi bir kez çalıştırıp, durumun tam olarak neyden kaynaklandığını öğrenmelisiniz.

Öncelikle durumun tam olarak neyden kaynaklandığını öğrenmelisiniz bu durum eğer bulaşık makinenizin beyninden kaynaklanan bir durum değilse mutlaka şu sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bunlar, Tuz haznesinin her zaman su ile dolması, Işık lambasının sorun yaratması veya uzun kullanım sonrası bozulma olabilir. Bu nedenle, makinenizi ilk olarak sıfırlama yöntemi uygulamanızı öneririz çünkü iyi bir şekilde gerçekleştirilen sıfırlama yöntemi sonrasında ışık tekrar çalışmaya başlayabilir ve bu sorun tamamen ortadan kalkabilir. Sorun tamamen beyinden kaynaklı bir yöntem ise ve bulaşık makineniz makineye tuz koyduğunuz takdirde almıyorsa mutlaka Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor, sorunu için servise danışın ve gerekli bir şekilde yardım alın, makineniz için.

Bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor sorunu ile ilgili kullanıcıların en sık arama yaptığı terimler.

  • beko bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor
  • bulaşık makinesi tuz ve parlatıcı ışığı yanmıyor
  • bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor
  • bosch bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor
  • bulaşık makinesi parlatıcı ve tuz ışığı yanmıyor
  • bulaşık makinesi parşatı ile tuz ışığı yanmıyor
  • bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor bosch marka sebebi nedir
  • bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor bosh marka

İstanbul beyaz eşya servisi merkezimize 444 68 90 numaradan ulaşarak her tür teknik desteği kolayca alabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Eşya Servisi

Her marka beyaz eşya için acil servis kaydı talebinizi iletin

Servis Kaydı Yap

7/24 servis çağrı merkezinden bize ulaşın
444 68 90
Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Ariston markalı kullandığınız tüm ürünlerde kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Beşiktaş Ariston Servisi olarak bizlere ulaşın ve arızaları en doğru şekilde kaldırılmasını…

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Arçelik marka cihazlarınızda teknik servis ihtiyacınız olduğunda, bizi arayarak hızlı bir şekilde servis desteği alabilirsiniz. Kartal Arçelik servisi olarak, adresinize…

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal bölgesinde Regal markalı cihazlarınızda kısa sürede tamir desteği verilmektedir. Kartal Regal servisi adresinize aynı gün gelerek cihazlardaki sorunları %100 doğru…

On Key

Benzer Servis Yazıları