30 Farklı İl ve Bölgede Servis Hizmeti

Bulaşık Makinesi iyi Yıkamıyor & Temiz Yıkamıyor 5 Sebep

Bulaşık Makinesi iyi Yıkamıyor

Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor, gibi sorunlar artık günümüzde oldukça fazla bir şekilde arttı çünkü uzun süre boyunca tüketiciler tarafından kullanılan bulaşık makinesi, bu tip sorunlar yaşamaya başlaması oldukça normal bir durum. Sorunun ne olduğu genellikle kullanıcılar tarafından da rahat bir şekilde anlaşılabilir olabilir ve bu şekilde sizler makinenizin sorunun ne olduğunu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bunun için denemeniz gereken yöntemlerden bir tanesi, makinenizin uyarı verip vermediği durumudur eğer su ve bulaşık ilacı ile ilgili herhangi bir uyarı durumu veriyorsa, emin olun ki makinenize ilaç ulaşımı sırasında bir takım sorunlar yaşanıyordur ve bu yüzden makinenizde eskisi kadar bulaşıklarınızı iyi yıkamıyordur.

İçindekiler

1- Bulaşık Makinesi Fıskiyeler Tıkanmıştır

Fıskiyeler bulaşıkların yıkanması ve temizliğinde önemli bir görevi vardır. Biraz detaylıca baktığınızda gözeneklerini göreceksiniz. Fıskiye gözenekleri tıkanması durumunda yeterli su bulaşıklara ulaşmaz ve verimsiz bir yıkama iyi yıkamama sorunu ortaya çıkar.

2- Bulaşık Makinesi Filtreleri Tıkanmışsa İyi Yıkamaz

Filtreler zamanla yemek artıkları veya farklı cisimler nedeni ile tıkanabilir. Bulaşık makinesi filtrelerinin belirli periyotlarla temizlenmesi gereklidir. Tiltlerde en fazla görülen sorun ciddi boyuttaki yağlanmadır. Yağlanma oluşmuşsa ufak hacimli pislik ve artıklar dahi yapışacak ve tıkanma oluşacaktır. Beyaz eşya servisi ve tamirci çağırmanıza gerek olmadan kendiniz makinenizin filtrelerini temizleyebilirsiniz.

3- Bulaşık Makinesi Gider Sorunu Varsa İyi Yıkamaz

Makinenizin bulaşık yıkamak için kullandığı giderleri oldukça iyi bir şekilde kontrol edin ve bu şekilde bulaşık makinenizi kullanın çünkü genellikle iyi yıkamamasının sorunu su, ilacın geçtiği giderlerin tıkalı olması veya eskimesinden kaynaklı olabilmektedir. Böyle bir durum mevcut ise sizlerin bu durumda herhangi yapabileceğiniz bir şey yoktur çünkü bu durum tamamen bulaşık makinesi servislerinin ilgilenebileceği bir durumdur. Sizlerin dokunmanız makinenize zarar verebilir ve bu sayede geri dönülemeyecek hatalar yapmanıza neden olabilir. Bu yüzden mutlaka bulaşık Makinenizin giderlerinde bir sorun var mı kontrol edin ve eğer bu yüzden Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor ise servise gönderin.

4- Kireçlenme Nedeni ile İyi Yıkama Yapmaz

Bu tip, bulaşık makinesinin artık temiz yıkamama durumları kireçlenme sorunundan kaynaklanmış olabilir ve makinenizin kötü çalışmasını sağladığı gibi birde bulaşık ilacının makineye dağılmasını engellemiş olabilir. Genellikle sizlere her zaman makinelerinizde kireçlere karşı uyarılma yapılmakta ve oldukça fazla bir şekilde dikkat etmeniz istenmekte çünkü bulaşık makinelerin kötü olmasının en büyük nedeni genellikle kireçlenme olmakta ve bu yüzden eskisi gibi çalışmamaktadır. Evlerinize gelen kadar sulardan kaynaklanan bu kireçlenme durumu için sizlerin yapabileceği herhangi bir durum yok çünkü su konusunda tek yöntem arıtıcı kullanmak veya bunun yerine bulaşık makineniz için birer kireç engelleyici tablet kullanmak, her çalıştırmada. Ancak bu şekilde makine kireç sorununun önüne geçebilirsiniz.

5- Tablet çözülmezse Bulaşık Makinesi iyi Yıkayamaz

Bulaşık Makinesi iyi Yıkamıyor diyorsanız son olarak tabletin çözülüp çözülmediğini kontrol etmelisiniz. Makinenizi çalıştırın ve bir tur yıkama yaptıktan sonra tablet bölümünü kontrol ediniz.

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor ve eskisine göre daha kötü bir şekilde çalışıyor diyorsanız mutlaka makineniz içerisinde sorunlar meydana gelmiştir ve uzun kullanımdan dolayı da bu sorun meydana gelmiştir. Sorunların ne olduğunu makineniz içerisine göz ucuyla bakarak anlayabilirsiniz, fakat sorunlar gözle görülebilir ise bu durum olabilir ama tam tersi bir durum ise mutlaka bir servise gitmesi kesinlikle gerekiyor. Makinenizi kapağı açık bir şekilde çalıştırın ve sorunun tam olarak nasıl bir sorun olduğunu bu şekilde anlamaya çalışın, yıkama sırasında sıçramalar olacağından dolayı bu işi gerçekleştirmeden önce mutlaka önlemlerinizi alın ve bu şekilde deneyin.

Bulaşık makinesi sahiplerinin konu ile ilgili en sık şikayetleri aşağıdaki gibidir.

 • bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • bulaşık makinesi iyi yıkamıyorsa ne yapmalı
 • altus bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • bulaşık makinesi bardakları iyi yıkamıyor
 • bulaşık makinesi iyi yıkamıyor neden
 • bulaşık makinesi iyi yıkamıyorsa
 • beko bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • arçelik bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • bosch bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • profilo bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • samsung bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • siemens bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • ariston bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • arçelik 6230 bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • bulaşık makinesi alt rafi iyi yıkamıyor
 • bulaşık makinesi bulaşıkları iyi yıkamıyor ve parlatmıyor
 • bulaşık makinesi i yi yıkamıyor
 • electrolux bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • hotpoint bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • indesit bulaşık makinesi iyi yıkamıyor
 • lg bulaşık makinesi iyi yıkamıyor

Bulaşık Makinesi iyi Yıkamıyor & Temiz Yıkamıyor sorununa çözüm bulamadıysanız 444 68 90 numaradan teknik destek alabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Eşya Servisi

Her marka beyaz eşya için acil servis kaydı talebinizi iletin

Servis Kaydı Yap

7/24 servis çağrı merkezinden bize ulaşın
444 68 90
Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Beşiktaş Ariston Servisi Arıza Onarım Bakım Acil Tamir

Ariston markalı kullandığınız tüm ürünlerde kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Beşiktaş Ariston Servisi olarak bizlere ulaşın ve arızaları en doğru şekilde kaldırılmasını…

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Kartal Arçelik Servisi 240TL Tamir Onarım 7/24 Çağrı Merkezi

Arçelik marka cihazlarınızda teknik servis ihtiyacınız olduğunda, bizi arayarak hızlı bir şekilde servis desteği alabilirsiniz. Kartal Arçelik servisi olarak, adresinize…

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal Regal Servisi 220TL Regal Arıza Tamir Servisi 7/24

Kartal bölgesinde Regal markalı cihazlarınızda kısa sürede tamir desteği verilmektedir. Kartal Regal servisi adresinize aynı gün gelerek cihazlardaki sorunları %100 doğru…

On Key

Benzer Servis Yazıları